Systemy dedykowane – integracja z kurierami i Pocztą Polską

Co to jest PP Etykieta dla systemów dedykowanych

PP Etykieta dla systemów dedykowanych to rozwiązanie „trzecie”, które ma umożliwić przygotowanie listów przewozowych na podstawie danych z Twojego systemu, bez konieczności integracji z kurierami, brokerami, spedytorami czy Pocztą Polską.
My się zajmiemy dbaniem o poprawność integracji i tworzeniem etykiet a Twój system zajmie się Tym do czego został napisany.

PP Etykieta jest do program desktopowy (który można zainstalować również na serwerze), który potrafi pobrać dane z bazy Twojego systemu dedykowanego, przygotować na ich podstawie list przewozowy, wydrukować go lub zapisać w określonej lokalizacji, a następnie zwrócić do bazy Twojego sytemu informacje o utworzonym liście przewozowym.

PP Etykieta pozwala na definiowanie kwerend SQL do pobierania danych oraz ich zwracania, można przygotować kwerendy dodające nowe rekordy do bazy, aktualizujące rekordy pobrane do przygotowania listu lub wywołujące procedury bazodanowe (jeżeli wolisz aby logika była po stronie Twojego systemu)

Kurierzy / brokerzy / spedytorzy / Poczta Polska

PP Etykieta zapewnia integrację z kurierami, bokerami (pośrednikami usług kurierskich), spedytorami oraz Pocztą Polską. Integrujemy się z API przewoźników, dzięki czemu dane o etykietach od razu znajdują się w systemach przewoźników.

 • aPaczka.pl (DHL, DPD, GEIS, InPost, FedEx, Pocztex, TNT, UPS)
 • Delta Kurier
 • DHL,
 • DHL ParcelShop
 • DPD Polska
 • FedEx
 • GEIS
 • GLS
 • GLS Czechy
 • InPost Express (kurier), InPost polecony e-Commerce, InPost Paczkomaty24, Allegro InPost Polecony, Allegro InPost Kurier, Allegro InPost Paczkomaty, Allegro InPost MINI Paczka
 • Paczka w RUCH
 • Paketo24 DHL DE
 • Patron Service
 • Geodis (Pekaes)
 • ROHLIG SUUS
 • Świat Przesyłek
 • UPS
 • sty zwykły (przesyłka nierejestrowana)
 • list zwykły firmowy (przesyłka firmowa nierejestrowana)
 • przesyłka polecona (ekonomiczna i priorytetowa)
 • przesyłka firmowa polecona
 • przesyłka kurierska 48 (przesyłka biznesowa)
 • usługa kurierska Pocztex
 • Paczka MINI
 • przesyłka zagraniczna polecona
 • paczka pocztowa
 • Paczka 24 i Paczka 48
 • Pocztex 2.0
 • Przesyłka paletowa

Jak PP Etykieta integruje się z systemem dedykowanym

Jest kikla kombinacji integracji PP Etykiety z systemami dedykowanymi. Ich wybór zależy od obranego Celu. Ważne jest czy chcesz ukryć PP Etykietę pod swoimi systemem, czy nie.

Tryb ukryty / embedded

Ten tryb pracy polega na wywołaniu PP Etykiety przez Twój system z podaniem identyfikatora rekordu na podstawie którego przygotowany ma zostać list przewozowy. PP Etykieta przetwarza te dane i komunikuje się z systemem kuriera Tworząc etykietę. Po przygotowaniu listu PP Etykieta przekazuje numer listu do Twojego systemu. W PP Etykiecie możesz zdefiniować różne kwerendy dla ścieżki pozytywnej (przygotowanie i wydrukowanie etykiety) jaki i negatywnej (błąd przetwarzania, błąd związany z danymi, błąd zgłoszony przez system kuriera). Dzięki takiemu rozgraniczeniu, możesz podejmować kolejne kroki w swoim systemie, np. przesłać e-mail do odbiorcy, zmienić status zamówienia itp.
Operator systemu nie musi wtedy wiedzieć, że pod spodem znajduje się inny komponent przygotowujący list przewozowy. Operator w Twoim systemie dedykowanym uruchamia drukowanie a w efekcie etykieta wychodzi z drukarki.

Tryb z formularzem listu

Niektórych przesyłek nie da się przygotować na podstawie danych zgromadzonych w bazie Twojego systemu. Czasami trzeba na liście zaznaczyć usługę dodatkową, lub dodać podpaczki lub zmienić adres odbiorcy. W takich przypadkach Twój system dedykowany może wywołać PP Etykietę z wymuszeniem pokazania formularza edycji listu przewozowego. PP Etykieta przygotuje dane list na podstawie danych z bazy, a operator zmieni to co jest mu potrzebne. Po przygotowaniu listu informacje wrócą do Twojego systemu.

Z formularzem listu gdy odrzuci kurier

Czasami zdarza się, że dane w Twoim systemie nie są idealne (wprowadzane przez klientów) i systemy kurierskie będą je odrzucać. Mogą to być błahe przyczyny, tj. nieprawidłowy kod pocztowy, brak numeru domu, brak telefonu, ale również nieprawidłowa waga czy wymiary. 
Możesz uruchomić PP Etykietę w taki sposób, aby w przypadku odrzucenia przygotowania listu przez system kuriera / pocztę wyświetlony został formularz edycji danych listu przewozowego. Operator poprawi błędne dane i nastąpi wydruk etykiety.

Praca w PP Etykieta na liście rekordów

Jeżeli nie masz w swoim systemie automatycznych procesów przygotowania listów przewozowych, to najprostszym sposobem jest uruchomienie PP Etykiety na stanowisku operatora, gdzie operator będzie widział wszystkie rekordy (np. zamówienia) do których ma wystawić listy przewozowe. Operator wtedy wybiera czy chce od razu wydrukować etykietę, czy potrzebuje edytować dane listu przed jego przygotowaniem.
Jeżeli w trakcie eksportu system kuriera odrzuci przygotowanie listu, to operator będzie miał możliwość poprawy danych i ponowienie przygotowania etykiety.
Tak jak w poprzednich trybach informacja o przygotowaniu listu przewozowego także może wrócić do Twojego systemu, aby mógł on wykonywać następne procesy.

Tryb automatyczny

W tym rybie PP Etykieta może przeszukiwać bazę Twojego systemu (konfigurowalnym zapytaniem) w poszukiwaniu rekordów do których przygotowany ma być list przewozowy. Jeżeli taki znajdzie to przygotuje etykietę i zwróci informację do Twojego systemu.
Dobrze się to rozwiązanie sprawdza w połączeniu z pracą na liście rekordów w PP Etykiecie. Tam gdzie jest to możliwe to automat przygotuje etykietę, a w przypadku problemów operator z poziomu listu sam wykona eksport z poprawien nieprawidłowych danych.

Co zyskasz integrując PP Etykietę z Twoim systemem

Niższe koszty integracji

Każdy kurier ma oddzielne interfejsy z którymi trzeba się zintegrować, poznać ich logikę, przygotować formularze edycji listu (nie zawsze wszystko da się zrobić automatycznie), obsłużyć błędy itd. Biorąc pod uwagę koszty pracy informatyków / programistów wdrożenie nowego kuriera może nie być tanie. Przy wykorzystaniu naszego rozwiązania masz do dyspozycji jeden, konfigurowalny interfejs i wielu przewoźników do dyspozycji.

Tańsza zmiana kuriera

Przy wykorzystaniu PP Etykiety wdrożenie nowego kuriera to tylko zmiany konfiguracyjne, nie musisz płacić za kolejną integrację.

Mniejsze koszty utrzymania

Utrzymanie systemu kosztuje, im jest on większy i bardziej skomplikowany tym potrzeba więcej pracowników do jego nadzoru, obsługi problemów, aktualizacji do nowych interfejsów, wdrażania nowych funkcjonalności (np. nowych usług dodatkowych), czy aktualizacja całego interfejsu (jak kurier zmienia system). Z użyciem PP Etykiety możesz ograniczyć zadania swojego zespołu, a my zajmiemy się utrzymaniem poprawnej komunikacji z systemem kuriera w ramach licencji.

Współpraca z ProstąPaczką

PP Etykieta współpracuje z naszym rozwiązaniem ProstaPaczka, które pozwala na przeglądanie przygotowanych listów przewozowych, generowanie manifestów kurierskich (protokołu przekazania przesyłek kurierowi) czy aktualizować statusy przesyłek. Jeżeli Twój system potrafi połączyć się do naszej bazy, to będziesz mógł pobierać aktualne statusy do swojego systemu.

Co dalej?

Porozmawiaj z nami

Jeżeli masz jakieś pytania to napisz do nas lub zadzwoń.

Umów się na prezentacje

Umów się z nami aby zdalnie zobaczyć jak działa nasze rozwiązanie.

Przetestuj na swoich danych

Zamów próbne wdrożenie i sprawdź jak nasze rozwiązanie będzie działać u Ciebie.

 


Porozmawiajmy o Twojej integracji! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować generowanie i wydruk etykiet kurierskich w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą