Integracja ERP z kurierami i Pocztą Polską

Integracje systemów ERP z kurierami i Pocztą Polską muszą być często realizowane za pomocą dodatków. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ system ERP ma służyć do zarządzania firmą, a nie integracją z API kilkudziesięciu kurierów, pośredników, spedytorów czy Pocztą Polską. Lepiej zachować podział kompetencji i postawić na wyspecjalizowane narzędzia.

Oferujemy narzędzie do integracji systemów ERP, WMS, sklepów internetowych lub systemów dedykowanych, z wieloma przewoźnikami i pośrednikami. Dzięki programowi PP Etykieta możesz czerpać korzyści wynikające z integracji, bez konieczności ponoszenia kosztów pisania i utrzymywania własnych rozwiązań.

Integracja ERP z kurierami – rozwiązania pudełkowe

W pierwszej kolejności najlepiej sprawdzić czy dla Twojego ERP nie ma istniejącego rozwiązania pudełkowego. Jest to zwykle tańsze i bardziej rozbudowane niż wdrażanie dostosowywanego oprogramowania. Jeżeli posiadasz  jeden z systemów: WAPRO Mag, Subiekt GT, Subiekt nexo lub Sello, zachęcamy do sprawdzenia funkcji oferowanych przez nasz program „ProstaPaczka”.

Jeden program – wielu przewoźników

Dzięki PP Etykiecie zintegrujesz swój system ERP z wieloma kurierami i Pocztą Polską, bez konieczności rozbudowy tego systemu. PP Etykieta to narzędzie, które umożliwi Ci przygotowanie listów przewozowych dla wielu przewoźników, na podstawie danych zapisanych w Twoim systemie ERP. Dziś prawie każdy przewoźnik dysponuje kilkoma sposobami dostawy, a także mnożą się pośrednicy, więc warto zainwestować w narzędzie, które pozwoli Ci zachować elastyczność i dostosować się do trendów na rynku.

Dzięki PP Etykiecie możesz zamienić wszystkie programy przewoźników na jeden, w którym proces przygotowania listu będzie wyglądał tak samo.

Automatyczne tworzenie listów z ERP

PP Etykieta posiada mechanizm wyszukiwania, który może automatycznie / cyklicznie sprawdzać w Twoim systemie ERP czy nie pojawiły się zamówienia, do których należy przygotować list przewozowy. Dzięki konfigurowalnemu interwałowi i zapytaniu wyszukującemu, można tak skonfigurować rozwiązanie, aby sprawdzenie odbywało się na przykład co 1 sekundę.

Rozwiązanie takie doskonale sprawdza się w przypadku, gdy pracownik zmienia status zamówienia w ERP-ie, a za sekundę z drukarki wychodzi etykieta kurierska.

Uruchamianie przygotowania listu przez ERP

Niektóre systemy ERP posiadają funkcje, które potrafią wywołać program zewnętrzny po zaistnieniu jakiejś akcji w systemie (np. wystawiono nowy dokument, zmiana statusu dokumentu). W ten sposób można uruchomić program PP Etykieta, który pobierze potrzebne dane z ERP-a , przygotuje list przewozowy i wstawi dane o etykiecie do zamówienia.

Integracja z systemem ERP

W zależności od systemu ERP oraz możliwości jego dostosowania, stosuje się kilka wariantów pobierania danych do listów przewozowych. Możliwe jest tworzenie tabel pośrednich, w których system ERP będzie umieszczał dane przesyłek, napisanie widoku zawierającego wszystkie potrzebne dane, a nawet przygotowanie zwykłego zapytania. Dzięki temu możesz szybko rozpocząć pracę i czerpać korzyści z automatyzacji przesyłek, a później dopracowywać rozwiązanie, aby było jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Zapis danych do ERP

Jeżeli chcesz zapisać informację o statusie utworzenia listu, czy nawet numerze listu przewozowego w swoim systemie ERP, możesz łatwo osiągnąć ten cel wykorzystując funkcję zwracania informacji po zakończeniu tworzenia listu. Możesz przekazać nie tylko krótką informację czy etykieta została przygotowana czy nie, ale także jej numer, ścieżkę na dysku gdzie została zapisana, lub informację o niepowodzeniu wraz z komunikatem błędu od przewoźnika. Dzięki temu możesz wyświetlić status pracownikowi korzystającemu z ERP, bez konieczności logowania do innych programów.

Możesz tą samą funkcję wykorzystać do zmiany statusu zamówienia, dopisania informacji do uwag, lub innych czynności możliwych do wywołania z poziomu bazy danych systemu ERP.

Integracja ERP z kurierami

Automatyczne zlecanie przesyłek dla firm kurierskich może być wyjątkowo proste i szybkie. Integracja PP Etykiety z Twoim ERP umożliwia drukowanie etykiet przewozowych kurierów: DPD, GLS Polska, GLS Czechy, GLS Germany, DHL, FedEx, InPost ShipX, Patron Service, Pekaes, UPS – niezależnie od tego, która firma kurierska obsługuje Twój biznes, zlecenie zrealizujesz teraz szybciej i sprawniej niż kiedykolwiek.

Integracja ERP z pośrednikami usług kurierskich

Korzystasz z usług brokerów? PP Etykieta to integracja systemów WMS z pośrednikami kurierskimi – m.in. systemami: Apaczka, Eurohermes, Paketo24, Świat Przesyłek.

Integracja ERP ze spedytorami

Korzystasz z usług logistycznych firm specjalizujących się w przewozie większej ilości towarów lub prowadzących przewóz paletowy? PP Etykieta zapewni również integrację ERP z firmami: DB Schenker, DSV, GEIS Cargo, JAS-FBG, Pekaes oraz SUUS.

Integracja ERP z Pocztą Polską (Elektroniczny Nadawca)

Nadajesz przesyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej? Dzięki PP Etykiecie łatwo zintegrujesz swojego ERP-a z Elektronicznym Nadawcą. Będziesz mógł przygotować nie tylko przesyłki listowe nierejestrowane i polecone, ale również skorzystać z usług kurierskich tj. Pocztex kurier 48 i Pocztex kurier 24, usług paczkowych, a nawet paletowych.

Obsługa nadań do punktów odbioru

Wysyłaj do najpopularniejszych punktów odbioru obsługiwanych przez kurierów: DPD PickUp, DHL Parcel Shop, Paczkomaty, UPS Acces Point, oraz punktów odbioru w przesyłkach Poczty Polskiej: Pocztex kurier 48, Pocztex kurier 24, Paczka 24/48, Allegro Pocztex 48, Allegro Poczta Odbiór w punkcie.

Obsługa wielu kont API przewoźników

Jeżeli nadajesz z kilku lokalizacji (np. oddziałów) lub musisz używać wielu kont kurierskich (fullfilment, obsługa kilku firm), z pewnością zainteresuje Cię możliwość definiowania wielu kont dostępowych w ramach PP Etykiety. Możesz skonfigurować to samo konto z różnymi adresami nadania lub kilka oddzielnych kont. Z poziomu zamówienia Twojego ERP masz możliwość określenia, na którym koncie przewoźnika ma zostać utworzona przesyłka.

Konfiguracja zapytania da Ci także możliwość automatycznego wyboru konta, nawet bez konieczności wskazywania go w zamówieniu.

Przesyłki zapisane do jednego konta da się z łatwością odfiltrować, dzięki czemu szybko przygotujesz manifest kurierski dla oddziału bez ryzyka, że pomieszają się numery listów.

Kontrola nad wydrukami etykiet

W zależności od potrzeb możemy zapisać etykietę we wskazanej lokalizacji, wydrukować ją na drukarce przypisanej do danego stanowiska lub na drukarce wskazanej przez Twój system ERP. Dzięki temu, nawet w przypadku, gdy używasz terminali mobilnych i kilku stanowisk pakowania, masz pełną kontrolę nad sposobem wydruku etykiety.

Tryb przygotowania listów z modyfikacją

Nie zawsze da się pobrać wszystkie dane automatycznie z zamówienia zapisanego w ERP-ie i czasami potrzebne jest dopisanie czegoś do uwag, zmiana ilości paczek, dodanie kwoty pobrania czy zaznaczenie usługi dodatkowej.

PP Etykieta dla każdego przewoźnika może uruchomić okno edycji listu przewozowego, w którym możesz zmienić każdy atrybut. Każdy sposób dostawy posiada dedykowane okno edycji, dzięki czemu możliwe jest obsłużenie specyficznych usług danego przewoźnika.

Tworzenie przesyłek wielopaczkowych

Jeżeli Twój system ERP wspiera proces pakowania i dysponuje informacjami o wszystkich paczkach, które będą wchodzić w skład przesyłki lub inny system zapisuje takie dane do ERP (np. WMS podczas kompletacji z magazynu), to możesz te dane wykorzystać bez konieczności przepisywania do systemu kuriera. PP Etykieta, dzięki integracji z ERP, umożliwi automatyczne tworzenie przesyłek wielopaczkowych.  Program odczyta dane z paczek z ERP i przygotuje w API kuriera jedną przesyłkę składającą się z wielu paczek (np. 1 z 3, 2 z 3, 3 z 3).

Ponowny wydruk etykiet

Jeżeli wystąpi problem z wydrukiem, albo etykieta ulegnie zniszczeniu, nie musisz szukać listu przewozowego w systemach kurierskich. Możesz łatwo odszukać etykietę do swojego zamówienia w naszym systemie i wydrukować ją ponownie.

Aktualizacja statusów logistycznych

Wbudowany mechanizm pobierania statusów logistycznych z systemów firm kurierskich, umożliwi Ci bieżący monitoring Twoich doręczeń. Możesz wykorzystać zaawansowany mechanizm filtrowania i znaleźć te przesyłki, którymi trzeba się zająć.

Przygotowanie manifestu

Przygotowanie etykiet to jedno, jednak przewoźnicy często wymagają przygotowania protokołów przekazania przesyłek (DPP / Manifest / Protokół przekazania paczek itd.). PP Etykieta zapisuje wszystkie nadania w jednym miejscu, dzięki czemu łatwo przygotujesz manifest dla wszystkich nadawanych przesyłek.

Historia nadań w jednym miejscu

Dane wszystkich tworzonych listów przewozowych gromadzone są w jednej bazie danych. Pozwoli Ci to w prosty sposób analizować zgromadzone dane, bez konieczności logowania się do kilku portali przewoźników, a także przygotowywać zestawienia w rozbiciu na przewoźnika, sposób dostawy czy inne dane szczegółowe przesyłki.