Subiekt GT + aplikacja na kolektory + tworzenie listów

Subiekt GT + aplikacja na kolektory + tworzenie listów

Do Subiekta GT dostępnych jest wiele dodatków, które potrafią przygotować listy przewozowe. Daleko nie szukając nawet my udostępniamy narzędzie do kompleksowej obsługi wysyłki z Subiekta GT – ProstąPaczkę. Czasami jednak specyfika firmy jest taka, że potrzeba czegoś nie szablonowego.

Aplikacja na kolektory dla Subiekta GT

Klient posiadając zespół do obsługi IT w firmie, postanowił przygotować własne rozwiązanie na terminale mobilne, współpracujące z Subiektem GT. Dzięki temu aplikacja na kolektorach była tylko dla nich i klient nie musiał godzić się na ograniczenia konkretnych produktów, a mógł realizować własne potrzeby.

Dysponując Sferą dla Subiekta GT, możliwe było całkowite spięcie obu systemów w taki sposób, aby wszelkie działania były wykonywane na terminalu mobilnym, a Subiekt GT był używany tylko w biurze.

Przygotowanie listów do zamówień

Klient prowadził też sprzedaż przez internet, więc część zamówień była realizowana w formie wysyłkowej, a co za tym idzie, potrzebne było dodatkowe narzędzie do tworzenia listów przewozowych. Pisanie własnego rozwiązania od podstaw może wydawać się szybkie i proste, ale utrzymywanie tego rozwiązania, aktualizowanie API przewoźników i dodawanie co raz to nowych sposobów dostawy może w dłuższym terminie nie być opłacalne.

Dodatkową trudność sprawiał fakt, że podczas kompletacji na terminalach mobilnych oznaczane były użyte opakowania, więc znane były już parametry paczek w przesyłce. Szkoda byłoby, aby operator musiał jeszcze raz uzupełniać wagi i wymiary, a Subiekt GT nie dysponuje odpowiednią strukturą do przechowania takich danych.

Klient chciał aby etykiety drukowały się po naciśnięciu przycisku na kolektorze, wiec szukał rozwiązania, które to umożliwi.

Rozwiązaniem na tym etapie była PP Etykieta, która umożliwia tworzenie listu wielopaczkowego. Wystarczyło, że system klienta zapisał do dodatkowej tabeli wagi i wymiary wszystkich paczek w przesyłce oraz powiązał te dane z widokiem zamówień, gdzie znajdowała się reszta informacji potrzebnych do przygotowania listu i już można było przystąpić do generowania etykiet kurierskich.

Aplikacja na kolektory mobilne może uruchomić program ze wskazaniem konkretnego zamówienia, do którego ma być wydrukowana etykietka kurierska. Dzięki takiemu podejściu po naciśnięciu przycisku na terminalu w ciągu chwili realizowany był wydruk.

Dodatkowo wskazanie odpowiedniej drukarki powodowało, że to magazynier na terminalu sterował, na której drukarce w magazynie ma się pojawić etykieta.

Przygotowanie manifestów

Dzięki temu, że wszystkie dane o listach zapisane są w bazie danych naszego programu, pracownicy odpowiedzialni za logistykę mogli łatwo przygotować manifesty (protokoły przekazania paczek) wymagane przez kuriera odbierającego paczki, z poziomu odpowiedniego modułu programu PP Etykieta.

Aktualizacja statusów

Na kolejne etapy pozostawione zostało automatyczne zasilanie systemu klienta w statusy logistyczne do przesyłek, aby pracownicy mogli łatwo czuwać nad doręczaniem zamówień. Na początku klientowi wystarczyło ręczne uruchamianie procesu aktualizacji i łączenie się do bazy PP Etykiety w celu wyszukiwania przesyłek na które trzeba zwrócić uwagę.

 


Porozmawiajmy o Twojej integracji! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować generowanie i wydruk etykiet kurierskich w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą