Korzyści z wyboru PP Etykiety

PP ETYKIETA

PP Etykieta jest wyspecjalizowanym narzędziem służącym do przygotowywania etykiet adresowych za pomocą integracji z kurierami, Pocztą Polską, pośrednikami usług kurierskich czy innymi firmami transportowymi. Niezależnie od tego jaką firmą realizujesz wysyłkę, chcemy udostępnić Ci narzędzie, w którym bez problemu przygotujesz list przewozowy na podstawie danych zgromadzonych w Twoim systemie.

PP Etykieta zintegruje się z Twoim systemem na poziomie bazy danych, co pozwoli na udostępnienie wszystkich potrzebnych informacji do przekazania kurierowi oraz komunikacji zwrotnej ze statusem utworzenia przesyłki.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania naszego rozwiązania do tworzenia etykiet kurierskich w Twojej firmie.

Minimalizacja czasu przygotowania etykiety

Używając wyspecjalizowanego narzędzia, minimalizujesz czas potrzebny do przygotowanie listu przewozowego. Możesz doprowadzić do sytuacji, w której etykieta wydrukuje się w sekundę, a operator nawet nie zaloguje się do żadnego systemu. Nawet, gdy trafisz na niestandardową przesyłkę, która wymaga innych usług dodatkowych, albo edycji danych paczek, możesz to dalej robić w tym samym systemie bez konieczności logowania się do stron przewoźników.

Program w Twojej infrastrukturze

Nasze rozwiązanie nie jest platformą internetową, tylko jest aplikacją instalowaną na Twoich serwerach. Nie musisz się obawiać wycieku danych osobowych Twoich klientów z innej platformy. Żaden podmiot trzeci nie będzie znał skali i szczegółów Twojej sprzedaży – wszystkie dane o przesyłkach będą dostępne w Twojej sieci i przekazywane będą bezpośrednio do API przewoźnika.

Łatwiejsze wdrożenie w organizacji

Jeden system do obsługi wszystkich sposobów dostawy jest łatwiej wdrożyć w swojej firmie, niż szereg rozwiązań dedykowanych każdemu kurierowi oddzielnie. Wprowadzając jedno rozwiązanie, możesz użyć jednej instrukcji dla wszystkich pracowników, a dodatkowo zespół wsparcia będzie musiał nauczyć się jednego programu, a nie kilku.

Płacisz za program, a nie za etykietę

PP Etykieta jest rozwiązaniem wdrażanym w Twojej infrastrukturze i nie musisz rozliczać się za każdą utworzoną etykietę. Koszt wdrożenia i utrzymania jest zależny od Twoich potrzeb, a nie  poziomu sprzedaży.

Łatwiejsze projektowanie procesu

Używanie jednego systemu dla wycinka procesu, może wprowadzić znaczne ułatwienie w planowaniu jego całości. Nie musisz uwzględniać różnych możliwości poszczególnych programów czy realizacji zadań w różnych systemach, bo akurat tam jest dostępna wtyczka. Używając PP Etykiety wiesz jakie dane musisz zapewnić i jakie dane otrzymasz po przygotowaniu listu. Dzięki temu możesz zachować ciągłość procesu w Twoim systemie, bez konieczności przenoszenia danych między poszczególnymi programami.

Brak błędów adresowych

Integrując PP Etykietę z Twoim systemem masz pewność, że do wysyłki zostaną użyte właściwe dane odbiorcy. Operator w natłoku pracy nie popełni błędu, ponieważ nie musi nic przepisywać – dane przenoszą się automatycznie.

Ukrywanie zbędnych funkcji

Możesz ukryć większość elementów okna dostępnego dla operatora, dzięki czemu operator będzie widział tylko te dane i funkcje których potrzebuje do swojej pracy.

Większa pewność przy pobraniach

Opierając przygotowanie listu na integracji masz pewność, że właściwie zostaną obsłużone zamówienia za pobraniem. Wystarczy, że będziesz kontrolował poprawność danych w Twoim systemie, a właściwa kwota zostanie przeniesiona na list przewozowy.

Automatyczny wydruk listu

W niektórych marketplacach premiowane jest szybkie przygotowanie listu przewozowego. Możesz wykorzystać moduł automatycznego przygotowania etykiet, aby wydrukować etykietę na samym początku procesu kompletacji, albo od razu po pojawieniu się zamówienia.

Konfiguracja zamiast programowania

Posiadając swoje rozwiązanie można zakodować wszystko co jest potrzebne, jednak nie zawsze jest to warte poświęconego czasu. Pomimo, że integracja z kurierem wydaje się prostym zadaniem, w praktyce zawsze wymaga czasu. Nie tylko przy analizie, implementacji czy testach, ale często największe koszty występują przy utrzymaniu własnego rozwiązania. Dostosowanie do zmian kuriera, zmiana potrzeb biznesowych, zmiana przewoźnika, rozwiązywanie problemów użytkowników mnożą koszty i odciągają właściwych zadań w Twojej firmie. Stosując gotowe rozwiązanie, które specjalizuje się w jednej dziedzinie, możesz założyć, że pewne problemy po prostu nie wystąpią (nawet takie, o których jeszcze nie pomyślałeś).

Wsparcie

Posiadamy kilkanaście lat doświadczenia w integracji z firmami kurierskimi, dzięki czemu zdobyliśmy ogromne doświadczenie, którym możemy służyć wspierając Twój biznes.

Narzędzie się rozwija

Wprowadzając zmiany w naszym rozwiązaniu, projektujemy je w taki sposób, aby mogli go użyć wszyscy klienci. Dzięki aktualizacjom możesz trafić na modyfikację, która ułatwi Ci prowadzenie firmy, a o której nawet nie pomyślałeś.

Mniejsze koszty utrzymania

Utrzymując rozwiązanie własne musisz ponosić jego koszty. Interfejsy przewoźników się zmieniają, pracownik, który integrował Twój system, może już nic nie pamiętać albo pracować już w innej organizacji. Każda zmiana potrzeb biznesowych wymaga uwzględnienia w planach prac programistycznych, wdrożenia nowych wersji i zapewnienia wsparcia. Używając gotowego rozwiązania może się okazać, że zaspokojenie nowych potrzeb wymaga tylko zmiany konfiguracji.