Integracja WMS z kurierami i Pocztą Polską

Integracja systemów WMS z kurierami i Pocztą Polską często nie jest wspierana przez producenta systemu WMS. System taki ma wspierać procesy magazynowe, takie jak kompletacja, przyjęcia, inwentaryzacja i inne czynności wykonywane na magazynie. PP Etykieta to narzędzie specjalistyczne, które wykorzysta dane zapisane w systemie WMS i przygotuje na ich podstawie list przewozowy.

Jeden program – wielu przewoźników

Dzięki PP Etykiecie zintegrujesz swój system WMS z wieloma kurierami i Pocztą Polską, bez konieczności rozbudowy tego systemu. PP Etykieta to narzędzie, które umożliwi Ci przygotowanie listów przewozowych dla wielu przewoźników na podstawie danych zapisanych w Twoim systemie WMS. Dziś prawie każdy przewoźnik dysponuje kilkoma sposobami dostawy, mnożą się pośrednicy, więc warto zainwestować w narzędzie, które pozwoli Ci na  zachowanie elastyczności i dostosowanie do trendów na rynku.

Automatyczne tworzenie listów z WMS

PP Etykieta ma wbudowany mechanizm wyszukiwania zamówień, dla których ma być przygotowana etykieta, dzięki czemu może ona być wydrukowana automatycznie po zmianie statusu w systemie WMS. Przygotowanie etykiety będzie odbywać się w tle, a Twoi pracownicy będą pracować tylko w systemie WMS.

Uruchamianie przygotowania listu przez WMS

Jeżeli Twój system WMS ma możliwość wywoływania innych programów, możesz używać funkcji uruchamiania przygotowania listu przewozowego za pomocą linii komend. Tylko tyle potrzeba, aby w kilka sekund wydrukować etykietę.

Integracja z systemem WMS

W zależności od systemu WMS oraz możliwości jego dostosowania, stosuje się kilka wariantów pobierania danych do listów przewozowych. Możliwe jest tworzenie tabel pośrednich, w których system WMS będzie umieszczał dane przesyłek, napisanie widoku zawierającego wszystkie potrzebne dane, a nawet przygotowanie zwykłego zapytania. Dzięki temu możesz szybko rozpocząć pracę i czerpać korzyści z automatyzacji przesyłek, a później dopracowywać rozwiązanie, aby było jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Komunikacja zwrotna do WMS

Jeżeli chcesz zapisać informację o statusie utworzenia listu, czy nawet numerze listu przewozowego w swoim systemie WMS, możesz łatwo osiągnąć ten cel wykorzystując funkcję zwracania informacji po zakończeniu tworzenia listu. Możesz przekazać nie tylko krótką informację czy etykieta jest czy nie, ale także jej numer, ścieżkę na dysku gdzie została zapisana, albo informację o niepowodzeniu wraz z komunikatem błędu od przewoźnika. Dzięki temu możesz wyświetlić status operatorowi WMSa bez konieczności logowania do innych programów.

Integracja WMS z kurierami

Automatyczne zlecanie przesyłek dla firm kurierskich może być wyjątkowo proste i szybkie. Integracja PP Etykiety z WMS umożliwia drukowanie etykiet przewozowych kurierów: DPD, GLS Polska, GLS Czechy, GLS Germany, DHL, FedEx, InPost ShipX, Patron Service, Pekaes, UPS – niezależnie od tego, która firma kurierska obsługuje Twój biznes, zlecenie zrealizujesz teraz szybciej i sprawniej niż kiedykolwiek.

Integracja WMS z pośrednikami usług kurierskich

Korzystasz z usług brokerów? PP Etykieta to integracja systemów WMS z pośrednikami kurierskimi – m.in. systemami: Apaczka, Eurohermes, Paketo24, Świat Przesyłek.

Integracja WMS ze spedytorami

Korzystasz z usług logistycznych firm specjalizujących się w przewozie większej ilości towarów? PP Etykieta zapewni również integrację WMS z firmami: DSV, GEIS Cargo oraz JAS-FBG i SUUS.

Integracja WMS  z Pocztą Polską (Elektroniczny Nadawca)

Nadajesz przesyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej? Dzięki PP Etykiecie łatwo zintegrujesz swojego WMSa z Elektronicznym Nadawcą. Będziesz mógł przygotować nie tylko przesyłki listowe nierejestrowane i polecone, ale również skorzystać z usług kurierskich tj. Pocztex kurier 48 i Pocztex kurier 24,  usług paczkowych a nawet paletowych.

Obsługa nadań do punktów odbioru

Wysyłaj do najpopularniejszych punktów odbioru obsługiwanych przez kurierów: DPD PickUp, DHL Parcel Shop, Paczkomaty, UPS Acces Point, oraz punktów odbioru w przesyłkach Poczty Polskiej: Pocztex kurier 48, Pocztex kurier 24, Paczka 24/48, Allegro Pocztex 48, Allegro Poczta Odbiór w punkcie.

Obsługa wielu kont API przewoźników

Musisz używać kilku kont w systemie przewoźnika? Możesz je wszystkie wprowadzić do naszego systemu i z poziomu Twojego WMS wskazywać, za pomocą którego konta ma być utworzona przesyłka. Nie będzie trzeba pilnować, na którym koncie jest się zalogowanym, aby przypadkiem nie przepisać danych innej umowy.

Kontrola nad wydrukami etykiet

W zależności od potrzeb możemy zapisać etykietę we wskazanej lokalizacji, wydrukować ją na drukarce przypisanej do danego stanowiska lub na drukarce wskazanej przez Twój system WMS. Dzięki temu nawet w przypadku, gdy używasz terminali mobilnych i kilku stanowisk pakowania, możesz mieć pełną kontrolę nad sposobem wydruku etykiety.

Tryb przygotowania listów z modyfikacją

Czasami musisz zmienić jakieś dane na liście, uzupełnić opis, poprawić dane odbiorcy, dodać informacje o paczkach. PP Etykieta dla każdego przewoźnika może uruchomić okno edycji listu przewozowego, w którym możesz zmienić każdy atrybut. Każdy przewoźnik posiada dedykowane okno edycji dzięki czemu możliwe jest obsłużenie specyficznych usług.

Tworzenie przesyłek wielopaczkowych

Jeżeli Twój system WMS wspiera proces pakowania i dysponuje informacjami o wszystkich paczkach, które będą wchodzić w skład przesyłki, PPEtykieta dzięki integracji z WMS umożliwi automatyczne tworzenie przesyłek wielopaczkowych.

Ponowny wydruk etykiet

Jeżeli wystąpi problem z wydrukiem, albo etykieta ulegnie zniszczeniu, nie trzeba będzie szukać listu przewozowego w systemach kurierskich. Możesz łatwo odszukać etykietę do swojego zamówienia w naszym systemie i wydrukować ją ponownie.

Aktualizacja statusów logistycznych

Wbudowany mechanizm pobierania statusów logistycznych z systemów firm kurierskich, umożliwi Ci bieżący monitoring Twoich doręczeń. Możesz wykorzystać zaawansowany mechanizm filtrowania i znaleźć te przesyłki którymi trzeba się zająć.

Przygotowanie manifestu

Przygotowanie etykiet to jedno, jednak przewoźnicy często wymagają przygotowania protokołów przekazania przesyłek (DPP / Manifest / Protokół przekazania paczek itd.). PP Etykieta zapisuje wszystkie nadania w jednym miejscu, dzięki czemu łatwo przygotujesz manifest dla wszystkich nadawanych przesyłek.

Historia nadań w jednym miejscu

Dane wszystkich tworzonych listów przewozowych gromadzone są w jednej bazie programu. Pozwoli Ci to w prosty sposób analizować zgromadzone dane, bez konieczności logowania się do kilku portali przewoźników, a także przygotowywać zestawienia nadanych przesyłek w rozbiciu na przewoźnika, a nawet sposób dostawy.

 


Porozmawiajmy o Twojej integracji! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować generowanie i wydruk etykiet kurierskich w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą