Automatyczne drukowanie etykiet własnych

Są sytuacje, gdy w procesie obsługi zamówienia przydałaby się możliwość automatycznego wydruku etykiety. Niestety większość systemów wspierających kompletację, pakowanie i wysyłkę tego nie obsługuje. Nasz moduł automatycznego przygotowania wydruków własnych pozwoli Ci nie tylko na połączenia z API kuriera i przygotowanie etykiety adresowej, ale również na wygenerowanie i wydruku etykiety z danymi Twojego zamówienia w jednym programie.

Automatyczny wydruk?

Jak to się dzieje, że etykieta drukuje się automatycznie? Nasz program cyklicznie przeszukuje Twój system w poszukiwaniu rekordu dla którego ma zostać automatycznie wydrukowana etykieta i jeżeli taki znajdzie, uruchamia proces pobrania danych i wygenerowania wydruku według ustalonego wzorca. Program odnotuje w Twoim systemie, że etykieta została wydrukowana, aby nie dopuścić do ponownego uruchomienia procesu.

Częstotliwość pomiędzy wyszukiwaniami, oraz sposób wyszukiwania danych do automatycznego wydruku etykiet określasz sam, dzięki czemu możesz dopasować działanie programu do potrzeb Twojego procesu.

Po co automatyczny wydruk etykiet?

W procesie pakowania i wysyłki towarów najczęściej drukuje się etykiety adresowe dla firmy kurierskiej, która będzie doręczała przesyłkę z zamówieniem. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie takiej etykiety nie można jeszcze wydrukować, bo proces nie został zakończony. Najczęstszą przyczyną może być brak towaru na magazynie. Magazynier nic więcej nie jest w stanie zrobić i przydałoby się nakleić na paczkę / kontener jakąś etykietę zawierającą dane zamówienia, aby łatwiej było je zidentyfikować.

Ustalenie drukarki do automatycznego wydruku etykiety

Nie zawsze etykieta drukowana jest na jednej drukarce, czasami drukarkę przypisuje się do stanowiska, miejsca czy użytkownika. W naszym rozwiązaniu możesz  określić drukarkę w swoim systemie. Może to być drukarka jedna dla wszystkich zamówień, bezprzewodowa przypisana do operatora zajmującego się kompletacją, a może być to drukarka z kodem kreskowym umieszczona w stałym miejscu.

Ważne jest to, aby można było ją powiązać z informacją zapisaną w Twoim systemie a PP Etykieta zajmie się przekazaniem wydruku właśnie do niej.

Projektowanie własnej etykiety

Proces kompletacji, pakowania i wysyłki wygląda w każdej firmie podobnie, jednak różnią się szczegółami, które mogą wpływać na systemy wspierające taki proces. PP Etykieta pozwala na zaimportowanie wzorców etykiety, które będą uzupełniane danymi z Twojego systemu. Możemy zaprojektować taką etykietę jakiej potrzebujesz w danym fragmencie procesu. Nieważne czy mają być tam dane zamówienia, towaru zawartego na zamówieniu, czy sam kod kreskowy z numerem zamówienia, który zeskanujesz w innej części systemu.

Wyznaczenie wzorca do automatycznego wydruku etykiety

Nie zawsze jest tak, że możemy posłużyć  się jednym wzorcem wydruku, bo dla każdego elementu procesu mogą być potrzebne inne dane. W naszym  rozwiązaniu można wskazać jaki wzorzec ma być zastosowany w konkretnym przypadku. Dzięki temu w łatwy sposób można stosować dedykowane wydruki najlepsze dla danej sytuacji.

 


Porozmawiajmy o Twoim procesie! Zamów bezpłatną rozmowę z naszym ekspertem i zobacz jak nasze narzędzia mogą zautomatyzować generowanie i obsługę etykiet kurierskich w Twojej firmie! Wystarczy jedno kliknięcie, aby umówić się z naszym specjalistą, którego możesz zapytać o wszystko! Chcę porozmawiać ze specjalistą